Radics Zina : A pokol, az ember


 
2856 szerző 39907 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
Tamási József: Ferike
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 15 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 16 órája
Ötvös Németh Edit 18 órája
DOKK_FAQ 22 órája
Ur Attila 23 órája
Tamási József 1 napja
Veres Mária 1 napja
Szilasi Katalin 1 napja
Zima István 1 napja
Horváth Tivadar 1 napja
Valyon László 1 napja
Bak Rita 1 napja
Mórotz Krisztina 2 napja
Francesco de Orellana 3 napja
Szakállas Zsolt 3 napja
Szőke Imre 3 napja
Pintér Ferenc 4 napja
Burai Katalin 5 napja
Konta Ildikó 5 napja
Kránicz Szilvia 5 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 12 órája
Hetedíziglen 1 napja
ELKÉPZELHETŐ 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 3 napja
Tiszta gyermekek naplója 4 napja
Baltazar 5 napja
Minimal Planet 5 napja
négysorosok 5 napja
Janus naplója 7 napja
Gyurcsi 8 napja
Macska 8 napja
az univerzum szélén 8 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 9 napja
Etzel Mark Bartfelder 12 napja
Metz-Művek 12 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK

Radics Zina
A pokol, az ember

A Nap vizuális rímeket vetít a vízre,
lángoló fénytől sivatagosodik a táj,
apokaliptikus zenére
fakulnak virágállatok.

Apály van, a parton eritreai gyerekek,
asszonyok, férfiak reménykedve várnak,
hátha náluk is megtörténik –
kettéválik a tenger.







Hagyjon üzenetet a szerzőnek!

1.
2020.07.13 16:43
Fűri Mária - szerki -- re: meo | A pokol, az ember

Válasz erre
Előzmény
A nagyítóba nem mennek, talán tét nélkülinek érzik, de egymás verséhez odamennek. Szerkesztők is kapnak időnként hideget/meleget, én ezen sosem akadtam fenn. Valamiért a te megnyilvánulásaid mások.


2.
2020.07.13 15:33
Fűri Mária - szerki -- re: meo | A pokol, az ember

Válasz erre
Előzmény
Nekem baj az álnevesség. Olyan, mint egy hátbaszúrás, legtöbb esetben.


3.
2020.07.13 12:21
Fűri Mária - szerki -- re: meo | A pokol, az ember

Válasz erre
Előzmény
Hogy Bara Annával kapcsolatban mit írtál, eszembe sem jutott. Jó a memóriád, nagyon, jobb mint az enyém. De nem irigylem. Valóban másnak gondollak, mint a múltkor. Most férfinek, akit más néven ismerünk a dokkon, de nem tudom pontosan, ki lehetsz.
Szerkesztőként nyilvánulsz meg -- nem tagként, akinek a szerkesztőktől eltérő véleménye van. Az lenne a becsületes, ha szerkesztői státuszt kérnél (ha megkapod jó, ha nem, visszafogod magad), és nem álnéven osztanád az észt.
A verseidet amúgy -- szerintem titkolt -- személyedtől függetlenül ítéltem meg, és igyekszem hasonlóképpen ezután is.
A fenti posztra érkezett válaszok: paricska1@gmail.com, radics.zina@gmail.com


4.
2020.07.13 10:50
Fűri Mária - szerki -- re: meo | A pokol, az ember

Válasz erre
Előzmény
Kedves Radics Zoltán, László, Károly, Ferenc, stb.! Az álnévre egyetlen mentség van, ha valaki ezzel a személyiségével jobban ír. Ha valaki e mögül támad, na, az valóban jellemet érintő ügy.
A fenti posztra érkezett válaszok: radics.zina@gmail.com


5.
2020.07.12 20:55
Kőműves Klára - szerki -- meo | A pokol, az ember

Válasz erreKedves Zina! Versét olvasva az volt az első gondolatom, hogy erőltetett, aztán ez sajnos sokadik olvasatra is így maradt. Marasztalni nem tudom.
A fenti posztra érkezett válaszok: radics.zina@gmail.com


6.
2020.06.25 16:55
Ilies Renáta - szerki -- re: meo | A pokol, az ember

Válasz erre
Előzmény
Nekem a bibliai utalás tetszett. Szép a ,,virágállatok" kifejezés is.


7.
2020.06.24 23:27
Filip Tamás - szerki -- meo | A pokol, az ember

Válasz erreSzerkesztőtársaim nem fejtették ki, hogy miért olvadtak el annyira, mint hóember a márciusi napsütésben.
Szerintem, ez a vers ugyanolyan blöff, mint a többi.
Leírom, hogy "eritreai gyerekek", és megszakadnak a szívek.
Vegye már komolyabban ezt a valaha jobb napokat látott Dokkot.
Van rá esély, hiszen az arcképe alapján kábé húsz évet fiatalodott.
A fenti posztra érkezett válaszok: Ilies Renáta - szerki


8.
2020.06.16 09:38
Fűri Mária - szerki -- meo | A pokol, az ember

Válasz erreMarad nálam is.


9.
2020.06.14 11:27
Ilies Renáta - szerki -- meo | A pokol, az ember

Válasz erreTetszik. Marad.


10.
2020.08.11 18:58
ip:
razina -- publikálva

Válasz errehttps://drot.eu/napraforgok
http://www.naputonline.hu/2020/07/12/radics-zina-a-pokol-az-ember/

A napraforgók a Kulter.hu-n is megjelent volna, de a Drót előbb elfogadta (az összeset), hát nem csodás?


11.
2020.07.13 16:26
ip:
radics.zina@gmail.com -- re: meo | A pokol, az ember

Válasz erre
Előzmény
így már értem miért nem mennek oda egymás verseihez, vagy a nagyítóba véleményt mondani az itteniek. én olvasgatom a régebbi dolgokat (mert őszintén szólva azok érdekesebbek), akkor megtették, gondolom, akkor még nem volt tilos.
minek kérnék pozíciót? mellesleg nem is tudtam, hogy lehet.
nincs szükségem rá, azt hittem anélkül is meg lehet itt szólalni, hát tévedtem, van ilyen.
az álnevesség téma a továbbiakban nem érdekel, ne hozd fel, láttam h másokat is megvádoltál ezzel, talán valami paranoid fixáció lehet, ha van ilyen. biztos nem fogok nekiállni bizonygatni h én én vagyok.

A fenti posztra érkezett válaszok: Fűri Mária - szerki


12.
2020.07.13 14:41
ip:
paricska1@gmail.com -- re: meo | A pokol, az ember

Válasz erre
Előzmény
Attól, hogy valaki szerkesztői stászuszt kér, vagy kap - nem lesz jó költő. Attól lesz költő, ha jókat ír. Az álnevesség se baj, ha jó versek születnek. A szerkizés se baj, sőt jó - egészen addig, amíg nem hiszi magát az ember mindentmegmondónak. És nem befolyásolják. A vers mindenkiért van. Vagy sodor, vagy nem. De ítéletet hozni - hiba. Én emlékszem a tíz évvel ezelőtti magamra. A fegyelmet itt tanultam. Nem nevesítem, hogy kiktől. De visszafogni magát????? Miért? Ezt úgy hívják, hogy szerkesztői alázat. A tutit nem lehet megmondani. Csak a szakmai hibákra rámutatni. Ez a véleményem.

Anna
A fenti posztra érkezett válaszok: Fűri Mária - szerki


13.
2020.07.13 12:05
ip:
radics.zina@gmail.com -- re: meo | A pokol, az ember

Válasz erre
Előzmény
a hitelrontás meg bűnügy. most éppen kinek gondolsz? -- mert úgy látom ez havonta változik.
mindenesetre sértő, a vélemény pedig nem mondható támadásnak éppen.
tény, hogy neked is mondtam, hogy becsapod a bara annát, de ez sem támadás, mert igaz.
tényleg nem tartom elfogadhatónak elhitetni valakivel, h jól ír, vagy jó úton jár, amikor pedig nem, még akkor sem elfogadható egy szerkesztő részéről ez, ha elfogultságból, jóindulatból, vagy tudatlanságból történik.

amit azonban velem csinálsz az bizony támadás, mégpedig rosszindulatú.
A fenti posztra érkezett válaszok: Fűri Mária - szerki


14.
2020.07.13 09:32
ip:
radics.zina@gmail.com -- re: meo | A pokol, az ember

Válasz erre
Előzmény
wow, meg kéne lepődnöm?
csak azt igazolja vissza, amit mondtam, plussz még jellembeli problémákat is.

A fenti posztra érkezett válaszok: Fűri Mária - szerki


15.
2020.06.25 12:35
ip:
razina -- re: meo | A pokol, az ember

Válasz errenem értem miért a szerkesztőtársak ellenében kell mindig meghatároznia a meóját. nem lenne furcsa az egyengondolkodás? persze tudom vannak rétegek akiknél nem furcsa, de nem ez a normális, nem ez a kívánatos.

engem ezek a témák érdekelnek, ezek történnek a világban. nincs beszűkülve a tudatom a saját kis személyemre ( talán mert nincs bajom vele?), nem csak annyit látok a világból, hogy nem lájkolták a verseimet, vagy nem megfelelő a respect irányomban.
együtt tudok érezni a kirekesztettekkel, a szegényekkel, a bántalmazottakkal és szeretek hangot adni ennek; ez baj lenne?

(az első képen kb.25 vagyok, a másikon 33, nem 20 év, csak szűrők, tudja, képszerkesztő.)



Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-22 09:09       ÚJ bírálandokk-VERS: Szakállas Zsolt maradj máig.
2026-06-22 08:29       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József thrash metal
2026-06-21 23:10   Napló: szilvakék
2026-06-21 22:00       ÚJ bírálandokk-VERS: Horváth Tivadar Ha levetném...
2026-06-21 19:47   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-21 19:17   Új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-21 19:15   Új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-21 17:39   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-21 15:05       ÚJ bírálandokk-VERS: Doktor Virág Tegnap egy kicsit Ady Endre voltam
2026-06-21 13:23   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ