DOKK


 
2856 szerző 39916 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Mórotz Krisztina 5 órája
Zima István 8 órája
Szilasi Katalin 10 órája
Tamási József 14 órája
DOKK_FAQ 16 órája
Szakállas Zsolt 18 órája
Veres Mária 1 napja
Debreczeny György 1 napja
Pintér Ferenc 1 napja
Szőke Imre 1 napja
Valyon László 1 napja
Bátai Tibor 1 napja
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Nagyító 1 napja
Francesco de Orellana 1 napja
Doktor Virág 3 napja
Horváth Tivadar 3 napja
Burai Katalin 5 napja
Ötvös Németh Edit 6 napja
Ur Attila 6 napja
FRISS NAPLÓK

 ELKÉPZELHETŐ 10 órája
Macska 1 napja
Conquistadores 1 napja
Tiszta gyermekek naplója 2 napja
szilvakék 4 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 5 napja
Hetedíziglen 7 napja
Baltazar 11 napja
Minimal Planet 11 napja
négysorosok 11 napja
Janus naplója 13 napja
Gyurcsi 13 napja
az univerzum szélén 14 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 14 napja
Etzel Mark Bartfelder 17 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
ELKÉPZELHETŐ bloggernek 5 feldolgozatlan üzenete van.
Kezelésükhöz itt léphet be.


NAPLÓK: ELKÉPZELHETŐ
Legutóbbi olvasó: 2026-06-28 04:43 Összes olvasás: 55791

Korábbi hozzászólások:  
429. [tulajdonos]: johnny B good2026-06-27 17:57
Magyarok!

Hallgassátok Koppány vezért! Nem, dukátusból
és vármegyékből, az új hatalmi harcban hallgassátok
Magyarország miniszterelnökének expozéját.
Bóduljatok népmasszázzsal egybekötött retorikán!
Nem, magyarok figyeljetek egy picit.
Tudjátok milyen boldog országban élni? Ahol
munka és magánélet egyensúlya valóság. Elvégre
nem azért élünk, hogy dolgozhassunk, hanem mert
élni jó. Bár most csöppet sem röhejes, sőt nekünk
ígérni kell, hogy repülőrajt, kanyarban előzés,
Ígéretes jövő, jövőre. Jövőre a boldogság mérés is
szórakoztató lesz. És számíthat vezetett vezetőre,
egymásra, magas társadalmi bizalom, közösségi
kohézió. Jövőre. Kivetjük a középkori dogmát,
jövőre nevetünk a gyomorgörcsre és közpénzből
intézményes népbutítóra, jövőre fluoreszkáló távol
lesz a modernkori rablás.
Magyarok! Hallgassátok Koppány urat!
Ő már nép-nemzeti keresztény-konzervatív
csüngő liberális szivárvány-zsinór-mentés
populista. Ő már nem mondja, hogy neki Magyar-
ország az első. Ő nem manipulátor, de szigorú és
következetes. Törvény előtti egyenlőség! Ő
már nem vakít és nem fej levág még oly’
kritikus esetekben sem, hogy ki pedofil és ki
homo, tudja, hogy nem minden korrupció lopás
és a közjó valamennyiünké, annak jövőbeli
értékével együtt. Megelégszik azzal, ami az övé
és tudja nektek mi jár. A lakhatási, megélhetési
köz-rosszból oroszlánrészt vállal. Mindenkori
szegénységi küszöbbel az államfő reprezentációs
keretét összeveti önmarcangolásig.
Kövessétek!

(Anyám tizenhat éve halott, tizenhat éve magyarázom
neki, miért hagytam ott az országot, ahol szült.)

428. [tulajdonos]: johnny B good2026-06-20 14:24
Nemzeti Konzultáció (quartier commerçant de ville)



A krumplihasábok miután megszívták magukat
a légkörrel
fölmerült bennem hogy valami analízishez magammal
viszem
de elmerültem a Vieux-Marché krumplikereskedőinek
arcában
Rouen: szétbombázott normann örökség rejtett
gyöngyszeme
Jeanne d’Arc csontház misztikum középkori kolombázs
nem borzongtat
a krumplihasábok voltak érdekesek mennyire egyformák
és különbözőek
kettőt bekaptam a halat és fél pohár bor - lehetett volna
krumpliföldem
kérdés kérdés kér.. tányéron hagytam - akár egy halom
hasított fa

427. [tulajdonos]: johnny B good2026-06-16 16:06
Nemzeti Hitvallás (la banlieue)


Miért így? Ennek miért így kellett történnie?
Mint csönd a harangtoronyban, örökös kísértet vagyok itt.

Krumpli ültetés közben, szilvásváradi ősparasztjaim földjén
azt képzeltem, hogy agyam felfogja amit látok, ami körülvesz:
méretarányos proton, neutron, elektron felhőben. Akkor, ott
elképzelhető volt. Előttem száz kis gödröt ásott anya a földbe
és ahogy dobáltam bele a krumplit, az agyam, gödör és ültető.
krumpli, képzelet és látás úgy összeállt, hogy ezzel a valamivel
el kellett futnom, ki az erdőbe elbújni. Mikor elmúlt, sötét és
csönd - visszamentem a krumpliföldre. Nem kerestek. Azóta
sokat szöktem. Tanítótól, paptól, hazától otthontalan képzelettel,
bolondságból, ellenszegülésből, de az a nukleuszig látás soha
többé nem ismétlődött. Pedig képzelődtem eleget. Éjszakai
őrségben József Attilát szavaltam a legörbülő óceánnak.
Afrika, Dél Amerika, Japán, ahol kikötöttünk, a külvárosba
mentem. Ki kertekig, mezőre. Kerestem, hogy frissüljek kézi
fölművelőktől, a 60 centis sortávolság ritmusától.

Már se anyám, se hazám. De ötven év után újra a krumpliföldön
vagyok, ami már nem krumpliföld, nem az enyém.
Hátha megértem miért így kellett történnie?

426. [tulajdonos]: johnny B good2026-06-10 16:35

Aláztatásban

Ha jó helyen élsz, akkor jössz rá Magyarországon
nem jó élni. Kilenclyukú híd meg túró rudi
Most Magyarország mi csoda?
Köztársaság, még népi demokratikus intézményes
állampárt-társasági izé, felfordult poloska - AI gemini gané?
Nemzeti összetartozást szimbolizáló
aláztatás - slukk, cucc-grund
gyerekfejet asztalba verő torna klub?
Tűsarkúban sziklán
Zebra-babra hátasztán
Mámorosra hangolt NER-felekezet
ádámcsutka-sutba bús-operett
Most Magyarország mi csoda?
Nem lehet maradni, hiába szülnek oda
Persze, amelyik lovat fölnyergeled azon lovagolsz
Érettségi, ellenszegülés, mert másodszor is eltaknyolsz

Kik voltak, akik fölsorakoztak Rákosi mögött
magyarok? Aláztatásban, magyarok?!
Kik hümmögtek Kádár mögött, pártitkár elvtárs
varázsolását kik éljenezték?
Paszományzsinórral új árja-nemzetesek, akik lihegték
Orbán nevét, kik vagytok ti, feddhetetlen magyarok?
Mindig egy jobb országért, de Európa ellen. Taps.
Egy szebb jövőért: hitess, szentelj, csalass.
---- mi magyarok nemzeti giccs pride
cifrázzátok csak a bicska-csicska trillát
Kit őseivel sorban becsaptak, nem csábítható vissza
Új szónok, új haramia, csak rejtőznénk, mint a vidra
Isten szignójával: alkotmány, testamentum
Folyvást húsz-, harminc évre titkosított momentum

425. [tulajdonos]: johnny B good2026-06-02 14:16
Kognitív torzítás


Hosszú élet

Miliőméter

Csákányon milliméter-skála

Vers szavazólapra

Ittál

Miért kell újra és újra elmesélned apa

Hátha igazam van

Ça va

(Valóság mintáimban rendben vagyok.
Bármikor fölhozom a téglát medencefenékről.
Ó hány merülés, lélegzet visszatartva.
Vajon magamhoz tartozom-e még?
Úgy vagyok magyar, hogy voltam magyar.
Amennyi idő kell, annyi van verset írni.
Otthonom bakon gassza, ez-az.
Látható hajóút a tengeren,
kötélen patkányvédő lemez,
vékony nyálvonalak térképeken.
Csókolózunk, visszanézem.
Anya fölsegít, első seggre esésem)

424. [tulajdonos]: johnny B good2026-05-25 19:07
Stadion kiüresedés

Tőzsdén elv, elme
S úgy nevezték el: Érték tőzsde
Humanitáriusítási akció
Tévelyítés minden földi újra
Az ember:
Stadionba áramló
Stadionból kiáramló
Az ember: politika
Kitaláció, hamis tanítás
Politika lezüllése
Hadísz szunna ellenében
Keresztény-konzervatív-képmutatás
Nem hiszek az államnak
A banknak
Nemzeti együttműködésnek
Nem hiszek a Rendszernek, társadalomnak
Minden plakát jajgat felém
Álcázott kizsákmányolók
Ilyenné tettek, ilyenné tették hazám
Hiába volt
Kreatív technika mélységélességre
Ingyenes előny: nem hagytak
Járatlan utak szegélykövén
Reggelivel kételkedni
Bekamerázták agyam
Telítve belső feszültséggel


Definiálatlan magány

423. [tulajdonos]: johnny B good2026-05-20 08:58
Rendezvény


Amikor visszagyűlöltem
Nem gondoltam még
Jobb lett volna menekülnöm
Perspektíva-táncban ért
A hatalom orgazmikus bizsergése

Manipuláció-művészet
Elfajzott-művészet
Vereségek győzelemmé stilizálása
egyszóval
Amikor visszagyűlöltem
Föl sem merült még a menekvés

Csak felejtés lesz nem bocsánat
Magyarok
Volt itt egy fertelmes másfél évtized

Meg nem alkuvó
Amikor konzultálni hívott a párt
Ilyen szerettem volna lenni
Amikor rettegni hívott a párt
Amikor védelmet ígért a párt
Meg nem alkuvó szerettem volna lenni
S ilyen lettem-e nem tudom
Húzódoztam takarodtam faltól falig

Csak felejtés lesz nem bocsánat
Magyarok az új évezrednek
Rögtön az elején
Volt itt egy fertelmes másfél évtized
Párt rendezvény

Amikor visszagyűlöltem
Perspektíva-táncban ért

422. [tulajdonos]: johnny B good2026-05-15 16:13

a madzag méze

most kéne mennem
igényelni
férkőzni
tudok én simulni
tudok én szikárul
keserves nyájasan
mint egy szétrágott szivar
tudok én szittyául
bárhogy voltam magyar

most mehetnék
revánsozni
aszúval asszó
visszaszúrni
megveszekedett némán
mojo kitűző talizmán
ismerős egyenes ismerős a kanyar
driftelő beképzelt
bárhogy voltam magyar

most mehetnék de
“Valami úgy fog, mint rabot,
Mint alvajárót a tetőn
Kit én is nézek reszketőn,
Mint furcsa távolit.”
disszidens menekült
most kéne mennem
keresni a régi valóm
kipihenve mint felhagyott ugar
vállalni új gyomosodást
bárhogy voltam magyar

2026 április

421. [tulajdonos]: johnny B good2026-05-13 15:14
Hányinger



Azé' mer’ ma kivette
Nem biztos, hogy holnap beteszi
Lehet azé’ vette ki, hogy elteszi


Mint medúza lebeg a teljesség
Némi szeretet éh, szeretni vágyás
A tudattal
Hová kellene jutnia

Azé vette ki, hogy lássa, keverje meg
Magát a teljességgel
Tehát a teljességet vette ki
De a teljesség, ha elférne ott
Itt ahol kivette akkor az még nem a telj..
Megint
Megmagyarázhatatlan időközönként
És helyen hányinger fogta el
Vizsgálták de idegi alapon
Eddig jutott a pszichiáter teljes feldolgozó
Munkája során a gondolati mintákkal
Kilenclyukú hídnál kezdődött
Ahogy számolta egy kettő
De minek kilenc és azok nem is lyukak
Mutatott egy lyukat és akkor taccs
Biztos hogy kilenc, mér’ pont kilenc
Mér kilenclyukú a teljes híd
Ez teljesen természetes szám, de nem teljes lyuk

Teljesen mindegy többség, legalább kétharmadunk
Számára, de nem mindenki tudja elfogadni szimplán
Az esőt sem, vagy az eget a kavargó felhőivel

Aztán kilenc tornazsákja lett és kilenc vonalzó
Az éjben valaki bolond, vagy gép elkezdett
Kivehetetlenül rigmust zümmögni
Úgy értette, hányd ki, vedd, hányd ki, hányd, vedd ki
Kivette, de hányni kellett volna, kihányni a kilencből

És itt új problematikával állt elő, kihányni
Mennyit a kilencből
Már kilenc kedvenc színésze, költője, politikusa
Volt. Rock and roll bandák és lehetne folytatni
A teljesség igénye nélkül

420. [tulajdonos]: johnny B good2026-05-05 16:20
Megölelsz mindig valakit


Kikerülni ebből a buta senkit várásból.
Egyre mélyülsz bennem, mint vadban az ösztön.
Kiszagollak, mint kutyák, itt vagy közelemben.
Miért nem segítesz? Létezz pihét görbítő álmomban,
és ne tűnj el a reggeli tea gőzzel, pirítós guillotine-ban,
megélhetés monotóniájában. Ájulj be parkban,
szöges ágyon. Lásd, alig merem kimondani,
senkim vagy.

Mindig erre vágytam, lesz valakim, a senkim lesz.
Anyám a mindenem volt. Mára senkim. Te egyből
senkim leszel.

Filmeket nem nézek; úti-lóca trónon statiszta-
főszerep. Verset nem keresek, frusztrálnak rímpárok.
Egy személyes kocsmát! Ahol nem szégyen részegedni.
Az elcsórt ifjúságért Istent ütlegelni! (Hátha enged,
ahogy illik, fifty-fifty.) Kő, fa, tenger, fény, sötét sebe
nem az enyém, a gyümölcsnek nincs agya.
Mi az, hogy Naptól ízesedni!
Ebből a tépőzár-önámításból, dolce vita, jussak valahová,
miért nem segítesz?

Néha mindenkit várok, akit valaha ismertem. Akivel
összenéztünk, kajánul, részegülve, mintha tudtunk volna
valamit részleteiben jól. Ahol csak jártunk, édes parfüm,
mintha összetartozásképpen tudtuk volna egymás illatát.
Vér-parfüm. Akivel én jártam azon illatozott a vér-parfüm.
Vér hidegen, sütve. Desszert-vér, dísz-vér, vér-hab,
karácsonyi disznóölés bugyogó vére, szén-vér, arany-,
olaj-, urániumos-vér, hurka, kolbász, kerítés. Telhetetlenségbe
reggeliztük egymást fanyar humorral. És úgy tettünk, mint
a gyümölcs: Naptól ízesedni! Úgy tettünk, mint a többiek
szárazföldön innen és túl.

Megúsztuk. És megúszni nem lehet.
A szél belegabalyít a hideg-meleg játékba. Sarkkörön és
lakatlan szigeten. Miért nem segítesz? Itt vagy a
közelemben. Titokzatos energiával, mint ajánlkozó
komfort kietlen négyzetmétereken.
Lépj át a karámon, ne félj lovaimtól, fejük leszegve állnak,
földön keresnek csillagot. Nem számít mi kavarog körülöttem.
Ringj, mint nádszál. Nyúló, ki nem téphető gyökerekkel.
Emlékeztess könnyű felejtésbe. Szülőszobától, krematóriumig.
Hozd a mindent és semmim légy.


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-27 23:27   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 22:58       ÚJ bírálandokk-VERS: Mórotz Krisztina Átbillenés
2026-06-27 20:38   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 18:24   új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 18:20   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 17:57   Napló: ELKÉPZELHETŐ
2026-06-27 17:57   Új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 17:30   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 16:50   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-27 16:49   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina