Vesztl Miklós : Cseresznyés


 
2855 szerző 39889 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Bátai Tibor: egy-ügyű sorok [három tételben ugyanarról]
Türjei Zoltán: Bőrön belül
Ur Attila: Szekér
Szakállas Zsolt: Vadhajtás
Albert Zsolt: A lehetőség
Prózák

Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
Tamási József: Ferike
FRISS FÓRUMOK

DOKK_FAQ 25 perce
Zima István 28 perce
Veres Mária 39 perce
Kási Ferenc/ Francesco 15 órája
Kránicz Szilvia 15 órája
Bak Rita 22 órája
Szilasi Katalin 1 napja
Tamási József 1 napja
Vezsenyi Ildikó 2 napja
Ur Attila 2 napja
Farkas György 2 napja
Mária Veres 2 napja
Ötvös Németh Edit 2 napja
Metz Olga Sára 2 napja
Mórotz Krisztina 2 napja
Nagyító 2 napja
Konta Ildikó 3 napja
Szakállas Zsolt 3 napja
Bátai Tibor 3 napja
Türjei Zoltán 4 napja
FRISS NAPLÓK

 Gyurcsi 2 órája
Macska 10 órája
Tiszta gyermekek naplója 12 órája
az univerzum szélén 13 órája
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 22 órája
Minimal Planet 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Hetedíziglen 2 napja
ELKÉPZELHETŐ 3 napja
Etzel Mark Bartfelder 3 napja
Metz-Művek 3 napja
négysorosok 4 napja
Játék backstage 8 napja
Vezsenyi Ildikó Naplója 9 napja
Vendég 11 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK

Vesztl Miklós
Cseresznyés

Balázsék(megprütyköllek)a garázsban "baszták a rezet"egész délután és nem tudták eldönteni, hogy a francia-
kulccsal, vagy egymással üssék-e agyon az időt.A verda persze megint használhatatlan volt,a Balázs(megprütyköllek)
széthajtotta.A Halott(Lajcsika)aki sirásó volt különben,indítványozta, hogy trombitálják össze a bandát, és
gyülekezzenek a nagy cseresznyefánál " mert trakta lesz". Ebből mindenki értett.A Halott( Lajcsika) sírásó
létére ásó és talicska allergiában szenvedett.Mindig kereskedett valami használt cuccal és szép kollekciója volt
gyűrűkből és nyakláncokból.A fene tudja, hogy a szerencsefia, hogyan jutott hozzá?Estére együtt volt a banda.
Két poszáta röpködött fenn a cseresznyefa ágai között, fölött. Kergetőztek. Mit sem zavarta őket a mulatozó
kompánia mely odalent a fűben heverve bámulta, vagy nem bámulta a hevenyészett tábortüzet, amit Kalimpali(tökös)
csiholt életre, némi parketta maradék és benzin segítségével.A poszáták csak versengtek egyre, de az egyik
nagyon hülye volt, mert az utolsó bukófordulónál túl közel került a lángokhoz, és kis szisszenéssel hamuvá
lobbant egy szempillantás alatt, olyan gyorsan, hogy még kenyeret sem volt idő készíteni hozzá.A felvillanó
tollas tűzlabda láttán Habladóri(délután megint pózolok) meg is jegyezte-kezdődik...Ez úgy hangzott, mintha jövendölés mondta
volna ki, hogy márpedg tüzes poszátaeső zúdul majd ez elbizakodott világra,ha azt hisszük,hogy mindig lesz majd
Tuborg és vodka kenyérrel. A sör egyenlőre még kitartott. Ekkor Szívóscsávó(nem mondom többet) indítványozta, vegyék csak elő
a szalonnát, és kezdjék el a nyársazást.SzájbaÁgi(van valakinél kisolló?) persze rögtön benne volt.
Végre Szőkeherceg(lombikbébi) is előkászálódott a budiról, nála volt a gitárja is. Belecsapott a húrokba-
"Csak ami szar van itt, az van most.Csak ami jön,na az lesz majd..."
Mindenki röhögött, tiszta hülye volt, de jól állt neki.Ezek után megsütötték a szalonnájukat,
megcsöcsörészték a macáikat és homályosuló elmével, de fényes szemekkel seggrészegre itták magukat.
Tövig lökős,kalóriaégetős, farmerkoptatós buli kerekedett.A tábortűz szürkéskék füstgomolyain át, az emlékek dülöngélő foszlányaiból még ide-
szüremlik valami rögtönzött úszóverseny is amit a gazos fűben rendeztek.Szabad stílusban, ki hason, ki háton.
Szívóscsávó(nem mondom többet) fejest ugrott, hogy az élre vágjon...a többit homály fedi.
Igazán szép este volt...





Hagyjon üzenetet a szerzőnek!

Csak ehhez a vershez tartozó hozzászólások

Hozzáadás a KEDVENC VERSEK listájához.

Feltöltés ideje: 2012-01-27 18:12:36
Utolsó módosítás ideje: 2012-01-27 18:12:36


Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-14 09:21   Új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-14 09:09   Új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-14 07:48   Napló: Gyurcsi
2026-06-13 23:53   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-13 23:29   Napló: Macska
2026-06-13 23:12   Napló: Macska
2026-06-13 23:05   Napló: Macska
2026-06-13 22:55   Napló: Macska
2026-06-13 21:11   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-13 20:57   Napló: Tiszta gyermekek naplója