Karaffa Gyula : Festék...


 
2856 szerző 39912 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Szilasi Katalin 49 perce
Bátai Tibor 16 órája
Zima István 17 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 18 órája
Tamási József 18 órája
Doktor Virág 18 órája
Horváth Tivadar 20 órája
Debreczeny György 22 órája
Veres Mária 23 órája
DOKK_FAQ 2 napja
Burai Katalin 2 napja
Ötvös Németh Edit 3 napja
Ur Attila 4 napja
Valyon László 4 napja
Bak Rita 4 napja
Mórotz Krisztina 5 napja
Francesco de Orellana 6 napja
Szakállas Zsolt 6 napja
Szőke Imre 6 napja
Pintér Ferenc 7 napja
FRISS NAPLÓK

 Tiszta gyermekek naplója 4 órája
szilvakék 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Hetedíziglen 4 napja
ELKÉPZELHETŐ 4 napja
Baltazar 8 napja
Minimal Planet 8 napja
négysorosok 8 napja
Janus naplója 10 napja
Gyurcsi 11 napja
Macska 11 napja
az univerzum szélén 11 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 12 napja
Etzel Mark Bartfelder 15 napja
Metz-Művek 15 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK

Karaffa Gyula
Festék...

véget ért hát a nagy ünnep
végre kitombolhatta magát hívő
és hitetlen egyaránt volt program bőven
ebben a háborús vészhelyzetben sínylődő kis
közép-európai országban ami egykor (vagy soha?)
szent Istváné volt majd Máriáé lett (vajon tud-e róla?)

a kis falvakban bográcsokban főtt
a birka a disznó no meg akár a kakashere
kinek mit adott a kormánya persze voltak ahol
az önkormányzatok állták a cehhet s tettek ki magukért
egyre megy az új kenyér felvágattatott a  cirkusz is bőven megvolt
maradjanak nyugton (ja nem mert választás is lesz közben) a zemberek

bevallom soha sem érdekelt a tűzijáték
most sem még tévében sem volt helyette más
értelmesebb elfoglaltságom is például … szóval bármi
na jó egyet megnéztem ahogy minden évben ez a szentdzsabb-
körmenet mert egykori katolikusként kíváncsi vagyok a szertartásra
és a körmenet komoly szociológiai-emberismereti anyaggal szolgál nekem is

idén például örömmel fedeztem fel
az első sorokban a szomszéd falu két lakóját
és megdöbbenve hallgattam a bíborosi köszöntést
amiben megemlítette Katalin és Anikó asszonyt a férjeket
az állami és egyházi vezetőket és a meghívott kassai érseket is
aki talán életében először (?) kimondta hogy Isten áldd meg a magyart

hiába háborús vészhelyzetben egymásra
kell találniuk legalább  a szomszéd nemzeteknek
igaz náluk nincs háborús vészhelyzet és más országban sincs
de nálunk van ezzel is megelőztük a rothadó kapitalista nyugatot
és adtunk egy gyomrost az európai unió hanyatló országainak hogy csak na (!)
eszembe jutott ha Szent István ma élne talán ő is kelet felé orientálódna nem nyugatra

körülöttünk minden rohad és pusztul
egyedül csak mi magyarok tartunk ki az értékek
mellett és a mi keresztény értékeink egyetemesek és meg
is őrizzük azokat mert azt láttuk elődeinktől ezt adjuk át utódainknak
és ha az Istennek nincs szándéka velünk a béketeremtésben akkor majd mi (!)
magunk kiállunk a vártára és ismét és ezredszer megvédjük azt a rohadó nyugatot (?)

közben itt volt a török vezér
és ki tudja még hányan azok közül akik
ugyanúgy gondolkodnak a nyugatról a népvezérük
is úgy ahogy a mi népünk nagy vezére teszi azt kormányzása
utóbbi éveiben keletben gondolkodnak de nyugatra küldik a gyerekeiket
és a nyugati bankokban tartják a pénzüket és nyugaton nyaralnak igaz ott van tenger

hosszú volt a bevezetőm nem is
erről akartam írni nektek kedves test… emberek
hanem a festékről igen jól olvassátok a festékről bizony
mert ahogy a tűzijáték csillogóvá festette a szürke és koszos kelet-
európai eget úgy festi „csillagszeművé” a pénz Katalin asszonyt aki azt
gondolja hogy a magyar köztársaság elnöke pedig a kétharmad egyszemélyi
vezetője nevezte ki tüntetőleg mint nőt ennek az egyébként a nőket komondorokkal

elintéző országban ahol a nők most is
kevesebbet keresnek ugyanazért a munkáért
a gyereknevelés feladata a politikusok szerint „bágátell”
és a kormány focicsapatába is csak mutatóba választ be egy-egy nőt
a csapatkapitány mert vannak dolgok amiket a nők jobban tudnak például
gyereket szülni de a foci helyett maradjanak bugyi nélkül a meleg tűzhely mellett  

és akkor ismét csak az a bizonyos festék
még él az emlékezetben amikor Katalin asszony
külföldön boldogulni akaró családanyaként (férje még akkor
katona sem volt) azt üzente hálát ad istennek hogy nem a megalázóan
alacsony magyarországi ápolónői vagy tanári fizetésből kénytelenek megélni
azaz bizonyos fokig „futott a szekér” nekik ám látszottak arcán a fáradtság nyomai

aztán hazatérve politikus lett
narancssárga fülbevalót akasztott a fülébe
és hamar karriert futott be mint „dísznő” a sok kan között
türelmes volt és eljött az az idő amikor magyar viszonylatokban annyit
keres havonta amit tíz tanár vagy ápoló „visz haza” és immáron nincs semmiféle
anyagi gondja a gyerekei is nagyobbacskák lettek kevesebb a gond velük a férje is „ales” lett

és családostul beköltözhetett az ország
legpatinásabb-legmagasabb épületébe ahonnan csakis
lenézni tud mindenre és mindenkire talán ezt kompenzálva néha
elvegyül a zemberek között persze aki nem velük van annak aznap be se kell
menni dolgozni (legalább is ilyen pletyka járja Gyarmaton) és megnézi szeretett hazáját
mennyit fejlődött a vezér és a saját uralkodása alatt van-e füve legelni jó s a nép mint a barom…

és amerre megy csendes a vármegye
és amerre jár csak belőle is a szépség sugárzik
igaz ehhez a szépséghez külön sminkes stábja van és
odafenn a magas kastélyában külön sminkszoba mert a rohadó
nyugattól így láttuk hát mi is így csináljuk igaz közben elveszíti emberi
arcát ő is és stábja is de kit érdekel a kis g.ci mocskos patkány ellenzékieken kívül?

csillagszemű kisimult arcú
nagyon feledékeny Katalin asszony
a festéknek köszönheti ragyogó kinézetét
és reprezentálhatja a magyarik országában hogy
minden nő elérhet a csúcsra és kielégítő családi életet
élhet csak fogadja el a helyzetét és ne akarjon beállni a focicsapatba        






Hagyjon üzenetet a szerzőnek!

Csak ehhez a vershez tartozó hozzászólások

Hozzáadás a KEDVENC VERSEK listájához.

Feltöltés ideje: 2023-09-14 22:47:02
Utolsó módosítás ideje: 2023-09-14 23:22:20


Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-25 12:47   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-25 08:58   Napló: Tiszta gyermekek naplója
2026-06-25 08:34       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József Rush-fényben
2026-06-24 20:39   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:22   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 20:19   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:00   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 19:36   új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-24 19:27   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 19:16   új fórumbejegyzés: Doktor Virág