DOKK


 
2856 szerző 39910 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Zima István 32 perce
Doktor Virág 5 órája
Debreczeny György 5 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 6 órája
Horváth Tivadar 19 órája
Tamási József 22 órája
DOKK_FAQ 1 napja
Burai Katalin 1 napja
Bátai Tibor 2 napja
Ötvös Németh Edit 2 napja
Ur Attila 2 napja
Veres Mária 2 napja
Szilasi Katalin 2 napja
Valyon László 3 napja
Bak Rita 3 napja
Mórotz Krisztina 3 napja
Francesco de Orellana 4 napja
Szakállas Zsolt 4 napja
Szőke Imre 4 napja
Pintér Ferenc 6 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 20 órája
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 1 napja
Hetedíziglen 2 napja
ELKÉPZELHETŐ 3 napja
Tiszta gyermekek naplója 6 napja
Baltazar 6 napja
Minimal Planet 7 napja
négysorosok 7 napja
Janus naplója 9 napja
Gyurcsi 9 napja
Macska 9 napja
az univerzum szélén 9 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 10 napja
Etzel Mark Bartfelder 13 napja
Metz-Művek 13 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
hozzá lehet szólni bloggernek 2 feldolgozatlan üzenete van.
Kezelésükhöz itt léphet be.


NAPLÓK: hozzá lehet szólni
Legutóbbi olvasó: 2026-06-23 14:32 Összes olvasás: 22256

Korábbi hozzászólások:  
Olvasói hozzászólások nélkül
188. furim: re[tulajdonos]: -2022-07-06 10:53
"nem kell kínos versek faragásával tölteni az időt, kicsinyes bosszúból (miért?)"

Na, ezt nem értem.

187. [tulajdonos]: -2022-07-06 10:41
mint naplótulajdonos, általában nem írom alá a bejegyzéseket, de mindenki más igen

én nem tudom, hogy kicsoda Razina, vagy simf, vagy uni, bár őt sejtem, egészen a törlésekig, vagyis tegnapig, nem tudtam, hogy kicsoda mix, stb., hogy tudjam, ki kicsoda, talán itt kellene lenni nap mint nap, olvasni a naplókat, hozzászólásokat, de ennyire nem életbevágó, hogy kit rejtenek ezek a nevek vagy álnevek, el tudom olvasni, amiket és ahogyan írnak, anélkül is

nem fogok gyakrabban jönni ide, mint eddig, sem az oldalért nem teszem ezt meg, sem dafke

épp ezért sem értem, hogy miért kell ennyire félni egy 2-3 havonta 2-3 napig akítv naplótól vagy a tulajdonosától

Pálóczi Antal ide is írt megjegyzéseket mások verseihez és nem is keveset, szerintem még bátorította is a kezdeményezést, 'tenni akarók' vagy micsodák voltunk, most meg ez van.

A Razina által megfogalmazott diagnózis arról, hogy furim mért ellenzi ezt a naplót a kezdetektől, bár nyilvánvaló, de nem feltétlenül végleges, ki lehet ebből még jönni, ekkor majd pl. nem kell kínos versek faragásával tölteni az időt, kicsinyes bosszúból (miért?), helyette lehet mást csinálni, olyasmit, ami örömet okoz.

Nem kell felülni semmilyen hisztériának, az álnevesség hisztériájának sem. Minek?

Nem kell mindent komolyan venni.

A fentiek zöme szubjektív, nem biztos, hogy mindent jól látok, nem kell a leírtakat sem komolyan venni. Azt sem, hogy nem kell mindent komolyan venni.

Nyaralni kell:-)

Olvasói hozzászólások nélkül
186. razina: mindigmásahibásKosztolányi M.: Re Razi2022-07-06 08:13
hali, engem kell támadni, én vettem elő a versedet,
de egy szóval sem rasszistáztam, a rasszista kifejezést pálóczi tolta ezerrel, rajta kérd számon!
én mondtam, hogy nem a rasszizmus a téma, csak egy elrontott vers, hiszen nem az volt a szerzői szándék, amit a szöveg mond. a másik két hozzászóló pálóczi rasszistázására reagált.
akiket még vádolhatsz, azok a szerkesztők, akik a verseddel foglalkoztak, nekik lett volna feladatuk, hogy a hibákra felhívják a figyelmedet.
de nekik is könnyebb a hiányosságaikért másokat okolni és ezt a naplót. a felelősségvállalás nincs benne a szótárukban egyeseknek.
nyugalom.



Olvasói hozzászólások nélkül
185. KMara: re: Csilla 2022-07-06 00:13
Feladom, nem is érdekel , kik vannak a fedezékek mögött.
Az biztos, hogy nem ezt érdemeltem.
Mindenki számoljen a saját lelkiismeretével.
Én is azt teszem.
üdv.
m.


Olvasói hozzászólások nélkül
184. -: vörös postakocsi?2022-07-05 23:56
Ez a hely annyira abszurd lett. Létezik tényleg? Vagy egy Örkény-darabban vagyunk mellékszereplők?


Olvasói hozzászólások nélkül
183. -: -2022-07-05 23:33
Kedves Mária, mellélőtt. Razina, ő Razina.

Cslla

Olvasói hozzászólások nélkül
182. Kosztolányi M.: Re Razi2022-07-05 23:03
re: Razina
Alázol, aztán elmondod, hogy miről írjak?
Ki vagy Te Isten, király?
Megbélyegeztél rasszismussal, lebutáztál...stb. Azt gondolod, annyira hülye vagyok, hogy nem látok át rajtad?

- Méghogy Vörös Postakocsi?
- Mit képzel ez ?
_Tudja már, hogy hol a helye!!
Hess! Hess!

Így gondoltad? :) :)


Mert egyébként ezt kellett volna írnod:

Kedves Mara, a " népednek minta" sor szerintem rasszista kijelentés.
Ám, ha nem annak szántad, akkor tedd egyértelműbbé, ha igen, akkor szégyelld magad.
üdv, Csilla


Olvasói hozzászólások nélkül
181. razina: cimkék2022-07-05 09:30
azért, mert a népednek minta arról szól, hogy a cigányok nem dolgoznak --általánosít, megbélyegez minden cigány embert. egy szónak, mondatnak ui.nemcsak elsődleges jelentése van, nem csak azt jelenti. amit konkrétan leírsz.
legközelebb írj arról az időszakról, amikor elvették a földeket, ez izgalmas téma, hogyan élték meg az emberek, mi volt a következménye, csak nem kell cimkézni, hogy a cigány a zsidó, a néger, van mindenkinek rendes neve.
a problémáikból, helyzetükből, úgyis ráismer az olvasó, hogy melyik társadalmi csoportba tartoznak, de úgy is lehet mondani, hogy egy szereplő cigány származású, hogy nem a sztereotípiákat vesszük elő, hanem a valós embert.

Olvasói hozzászólások nélkül
180. Kosztolányi M.: re: uni2022-07-05 01:17
Nyugodtan gondolj bele amit akarsz, én csupán azt tudom, amit leírtam kedves Akárki.
Nem tudom mit szólnál hozzá, ha én is kitenném egy versedet valahova itt a Dokkon és gyanúsítgatásokat írnék hozzá?
Legalább a koromat tisztelhetnéd, hamár mást nem vagy hajlandó.
Egyébként megkértelek, hogy fejezd be a versemmel való foglalatoskodást, most még egyszer megkérlek.
Köszönöm!
m.


Olvasói hozzászólások nélkül
179. uni: *Kosztolányi M.: re uni2022-07-04 20:44
ez így még rosszabb, tanácsolnám az írás előtt az olvasás gyakorlását, ha a szerző azt sem érti, hogy mit írt le. más: ha akkor nem lett senki megkülönböztetve, most miért?


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-23 19:43   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 15:06   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-23 14:54   Új fórumbejegyzés: Debreczeny György
2026-06-23 14:33   Új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 14:03   Új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-23 12:40   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 12:28   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 12:02   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 08:21       ÚJ bírálandokk-VERS: Zima István Hígul
2026-06-23 08:05   új fórumbejegyzés: Zima István